SIKÇA SORULAN SORULAR

Elektrosense
Neden Radyasyon Ölçümü Yaptırmalıyım ? Electrosense Kimdir ?
Trafolar tehlike yaratırlar mı?
Trafolar dağıtım hatlarına göre daha az tehlikelidir. Etkileri kısa bir mesafede yok olmaktadır, ancak trafo merkezi bir binanın duvarına bitişik ise veya çok büyük ise sorun yaratabilir. Burada esas araştırılması gereken nokta, trafolara gelen ve çıkan kabloların konumudur çünkü bu kabloların ortaya çıkardığı etki daha geniş bir alanda etkilidir.

Electrosense, isg - iş sağlığı ve güvenliği mevzuat ve yönetmelikleri kapsamında çalışma alanlarında, iş yerlerinde, ofislerde, şantiyelerde, madenlerde, sanayi tesisi üretim hatlarında vb. personelin mesai süresi boyunca bulunduğu her türlü

ortamda maruz kaldığı elektromanyetik radyasyon seviyesinin ölçümünü gerçekleştirir. Böylelikle iş güvenliği uzmanlarının gerçekleştireceği isg denetimleri elektromanyetik alan konusunda da tamamlanmış olur. Elektromanyetik alan ölçümü için elektromanyetik radyasyon ölçümü, elektriksel alan ölçümü, manyetik alan ölçümü gibi ifadeler de kullanılır. Baz istasyonu, trafo, enerji nakil hattı, yüksek gerilim hattı emr ölçümünde Electrosense uzmandır.