SIKÇA SORULAN SORULAR

Elektrosense
Neden Radyasyon Ölçümü Yaptırmalıyım ? Electrosense Kimdir ?
Manyetik Alanlardan etkilenmemek için elektrik dağıtım hatlarından ne kadar uzakta durulması gerekmektedir?
Bunu etkileyen birçok neden olduğu için, bu soruyu cevaplamak göründüğünden daha zordur. Bu konu yoruma açıktır. Öncelikle yaşam alanlarız da etki eden farklı bir kaynağın olup olmadığının bilinmesi gerekir. Dağıtım hattının gücü, tipi ve kullanım yoğunluğu bu soruyu cevaplamak için bilinmesi gereken bilgilerdir. Ancak bu konuda 10 metre önemli bir eşiktir ve yaşam alanınız 10 metreden daha yakınsa sakıncalıdır. Bu etki genellikle 20 metrelik bir mesafede devam eder ve 50 metre kadar bir uzaklıkta kaybolur.

Electrosense, isg - iş sağlığı ve güvenliği mevzuat ve yönetmelikleri kapsamında çalışma alanlarında, iş yerlerinde, ofislerde, şantiyelerde, madenlerde, sanayi tesisi üretim hatlarında vb. personelin mesai süresi boyunca bulunduğu her türlü

ortamda maruz kaldığı elektromanyetik radyasyon seviyesinin ölçümünü gerçekleştirir. Böylelikle iş güvenliği uzmanlarının gerçekleştireceği isg denetimleri elektromanyetik alan konusunda da tamamlanmış olur. Elektromanyetik alan ölçümü için elektromanyetik radyasyon ölçümü, elektriksel alan ölçümü, manyetik alan ölçümü gibi ifadeler de kullanılır. Baz istasyonu, trafo, enerji nakil hattı, yüksek gerilim hattı emr ölçümünde Electrosense uzmandır.