SIKÇA SORULAN SORULAR

Elektrosense
Neden Radyasyon Ölçümü Yaptırmalıyım ? Electrosense Kimdir ?
Evlerde kullanılan elektrikli cihazlar sağlık için tehdit oluştururlar mı?
Evimizde kullandığımız tüm elektrikli ev aletleri çalışma esansında tıpkı dağıtım hatları ve trafolar gibi ortaya hem elektriksel hem de manyetiksel alan çıkarırlar ve zaman zaman bu etki çok yüksek seviyelere ulaşabilir. Bu noktada fark bu cihazların insan sağlığı için tehdit oluşturan manyetiksel alanları sadece çalışma esnasında yaymasıdır. Bir başka deyişle bu etki süreklilik arz etmez, ancak tehlike yaratır.

Electrosense, isg - iş sağlığı ve güvenliği mevzuat ve yönetmelikleri kapsamında çalışma alanlarında, iş yerlerinde, ofislerde, şantiyelerde, madenlerde, sanayi tesisi üretim hatlarında vb. personelin mesai süresi boyunca bulunduğu her türlü

ortamda maruz kaldığı elektromanyetik radyasyon seviyesinin ölçümünü gerçekleştirir. Böylelikle iş güvenliği uzmanlarının gerçekleştireceği isg denetimleri elektromanyetik alan konusunda da tamamlanmış olur. Elektromanyetik alan ölçümü için elektromanyetik radyasyon ölçümü, elektriksel alan ölçümü, manyetik alan ölçümü gibi ifadeler de kullanılır. Baz istasyonu, trafo, enerji nakil hattı, yüksek gerilim hattı emr ölçümünde Electrosense uzmandır.