HİZMETLERİMİZ

Elektrosense
Neden Radyasyon Ölçümü Yaptırmalıyım ? Electrosense Kimdir ?
Evlerde Elektromanyetik Radyasyon Ölçümü

Elektrosense Hizmetler Evler, yaşamımızın büyük bir kısmını geçirdiğimiz, gün içerisinde ailemizle beraber hayatımızı paylaştığımız yaşam alanlarıdır. Ancak evlerimizde ne kadar güvendeyiz? Evlerimizde güvende olmak için kapımızı çelik yapıyoruz, güvenlik sistemleri kullanıyoruz, ses ve gürültü istemiyoruz. Peki tüm bunların yanı sıra hem kendi sağlımızı tehlikeye sokabilecek, hem de sevdiklerimizi özellikle çocuklarımızı etkileyebilecek gerçek tehlikenin ne kadar farkındayız?

Gelişen teknolojiler ve değişen yapılaşma sonucunda ortaya çıkan elektromanyetik radyasyondan söz ediyoruz.

Genel olarak yaşam alanlarımızı, dolayısıyla evlerimizi tehdit eden iki ana grup elektromanyetik radyasyon kaynağı mevcuttur.

Bunlardan birincisi insan oğlunun yaşam alanlarına direkt olarak etki eden ve kontrol edilemeyen dış kaynaklardan ortaya çıkan elektromanyetik alanlardır. Bir başka deyişle evimizin yanında veya yakınında kurulu bulunan baz istasyonları, tv/radyo vericileri, yüksek gerilim hatları, radarlar veya trafolar yaşam alanlarımıza tehdit oluşturabilecek ve kolayca etkisini değiştiremediğimiz dış kaynaklardır.

İkinci olarak, evimizin içerisinde var olan iç kaynaklar mevcuttur. Örneğin evimizde kullandığımız kablosuz ağlar (wi-fi), kablosuz modemler, wireless (kablosuz) cihazlar, kablosuz telefonlar (dect), cep telefonları, tüm elektrikli ev aletleri birer elektromanyetik radyasyon kaynağıdır. Bunların etkisinden kendimizi korumamız, veya etkisini azaltmamız daha kolaydır, ancak bu konuda da doğru bilgiler ışığında hareket edilmelidir.

Dış kaynaklardan gelen etkiler, iç kaynaklardan ortaya çıkan etkiyle birleşir ve evimizin içersinde, sürekli olarak var olan, ve sağlığımız üzerinde etki edebilecek elektromanyetik radyasyon ( elektromanyetik alan şiddeti) ortaya çıkar.

 

Bu noktada Electrosense olarak esas amacımız, insanların yaşam alanlarında var olan bu etkinin ölçümlenmesi, bu etkinin hangi kaynaklardan geldiğinin tespiti ve gerekirse spektrum analizörü ile ayrıştırılması, mümkün ise bu etkinin nasıl azaltabileceği hakkında bilgilerin paylaşılması, ve sonuç olarak bir tehlikenin var olup olmadığının belirlenerek, çıkan sonuçların en doğru ve açıklayıcı şekilde insanlara anlatılmasıdır.

 

Ev satın alırken ya da kiralarken, ortamdaki elektromanyetik radyasyon seviyesini öğrenmek ve buna gore aksiyon almak sağlıklı bir yaşam açısından son derece önemlidir.

 

Elektromanyetik alan ölçü hakkında daha fazla bilgi almak için bize ulaşın.

 

Electrosense, isg - iş sağlığı ve güvenliği mevzuat ve yönetmelikleri kapsamında çalışma alanlarında, iş yerlerinde, ofislerde, şantiyelerde, madenlerde, sanayi tesisi üretim hatlarında vb. personelin mesai süresi boyunca bulunduğu her türlü

ortamda maruz kaldığı elektromanyetik radyasyon seviyesinin ölçümünü gerçekleştirir. Böylelikle iş güvenliği uzmanlarının gerçekleştireceği isg denetimleri elektromanyetik alan konusunda da tamamlanmış olur. Elektromanyetik alan ölçümü için elektromanyetik radyasyon ölçümü, elektriksel alan ölçümü, manyetik alan ölçümü gibi ifadeler de kullanılır. Baz istasyonu, trafo, enerji nakil hattı, yüksek gerilim hattı emr ölçümünde Electrosense uzmandır.