HAKKIMIZDA

  • Biz Kimiz?
Elektrosense
Neden Radyasyon Ölçümü Yaptırmalıyım ? Electrosense Kimdir ?
ELEKTROSENSE HAKKINDA
Elektrosense-DEMOSElektrosense-DEMOS

Günümüzde, daha kaliteli ve sağlıklı bir
yaşam bilinci giderek artmaktadır. Bu da
yaşam ve düşünce tarzımızda değişikliklere
yol açmıştır.Örneğin bir ev alırken, kriterler
sadece evin metrekaresi ve konumu değil
evde var olan elektromanyetik radyasyon 

gibi sağlıkla ilgili parametreler de göz
önünde bulundurulmaya başlanmıştır.

Bu ihtiyaca yönelik olarak,elektromanyetik
radyasyon
konusunda uzmanlaşmış
firmamız insan yaşam alanlarındaki
elektromanyetik radyasyon seviyesinin
ölçümü, değerlendirilmesi ve alınması
gereken önlemlerle ilgili olarak hizmet
vermektedir.

İyonize olmayan elektromanyetik
radyasyon
insan maruziyeti konusunda
uluslararası eğitimler almış uzmanlarımız, yaşam alanlarındaki elektromanyetik radyasyon seviyesinin ölçümünü, nasıl daha az maruz kalınabileceğine dair danışmanlık hizmeti verebilecek niteliktedir.

Elektromanyetik radyasyon/ Elektro
manyetik alan şiddeti konusunda dünya lideri olan LS Telcom’un Almanya’daki merkezinde akademisyenlerden teorik ve pratik eğitimler almış olan uzmanlarımız, broadband (geniş bant) ölçümlerinde profesyonel emf ölçüm cihazı olan Wavecontrol SMP’yi kullanmaktadırlar.


ICNIRP ve BTK’nın tanımladığı limitlerin üstünde ya da yakınında değerler ölçülmesi halinde spektrum analizörü ile frekans frekans ayrıştırarak, elektromanyetik kirliliğinin kaynağı tespit edilmektedir.    
 

Firmamız, BTK ile elektromanyetik alan şiddetini sürekli izleme projesini ( ESİS ) yürütmektedir. Türkiye'de bir ilk olan bu sistem ile elektromanyetik alan şiddeti ölçüm cihazı yerleştirilmiş olan noktalardaki elektromanyetik alan şiddetini 7/24 takip edebilirsiniz.

İlgili web adresi: http://ema-olcum.btk.gov.tr/

 

İSG - iş sağlığı ve güvenliği konusunda işletmelerde, çalışma ortamlarında, ofislerde, sanayi tesislerinde, fabrikalarda vb. alanlarda çalışanların maruz kaldıkları elektromanyetik alan ölçü yapılması bir zorunluluktur. Bu konuda Electrosense, isg kapsamında iş yerlerinde elektromanyetik alan ölçü gerçekletirmektedir.

 

Electrosense, bir Demos Endüstriyel markasıdır.

Electrosense, isg - iş sağlığı ve güvenliği mevzuat ve yönetmelikleri kapsamında çalışma alanlarında, iş yerlerinde, ofislerde, şantiyelerde, madenlerde, sanayi tesisi üretim hatlarında vb. personelin mesai süresi boyunca bulunduğu her türlü

ortamda maruz kaldığı elektromanyetik radyasyon seviyesinin ölçümünü gerçekleştirir. Böylelikle iş güvenliği uzmanlarının gerçekleştireceği isg denetimleri elektromanyetik alan konusunda da tamamlanmış olur. Elektromanyetik alan ölçümü için elektromanyetik radyasyon ölçümü, elektriksel alan ölçümü, manyetik alan ölçümü gibi ifadeler de kullanılır. Baz istasyonu, trafo, enerji nakil hattı, yüksek gerilim hattı emr ölçümünde Electrosense uzmandır.