VIDEO

Elektrosense
ELECTROSENSE KİMDİR?


Electrosense Kimdir - Hangi Alanlarda Faaliyet Gösterir?

Electrosense; tamamen elektriksel alan ölçümü, manyetik alan ölçümü veya başka bir deyişle elektromanyetik alan ölçümü / elektromanyetik radyasyon ölçümü konusunda uzmanlaşmış bir firmadır. İstanbul merkezli olan Electrosense, tüm Türkiye'de elektromanyetik alan ölçümü hizmeti vermektedir.

 

Electrosense'in emf ( elektromanyetik alan ) uzmanları, Almanya'da rf ( radyo dalgaları )'in insan sağlığı üzerine etkisi - elektromanyetik alanlara maruziyet etkileri konulıu eğitimleri almış sertifikalı kişilerdir. Ayrıca ülkemizde de devlet tarafında elektromanyetik alanlar konusunda otorite olan BTK ( Bilgi ve İletişim Teknolojileri Kurumu ) tarafından aldığımız elektromanyetik alan şiddeti ölçüm yetki belgesi bulunmakadır. Dolayısıyla gerçekleştirdiğimiz ölçümler resmi niteliktedir. Tüm elektromanyetik alan ölçümlerimiz uluslararası akreditasyonu bulunan laboratuarlarda kalibre edilmiş profesyonel Wavecontrol marka emr cihazları ile gerçekleşir.

 

Electrosense, isg - iş sağlığı ve güvenliği mevzuat ve yönetmelikleri kapsamında çalışma alanlarında, iş yerlerinde, ofislerde, şantiyelerde, madenlerde, sanayi tesisi üretim hatlarında vb. personelin mesai süresi boyunca bulunduğu her türlü

ortamda maruz kaldığı elektromanyetik radyasyon seviyesinin ölçümünü gerçekleştirir. Böylelikle iş güvenliği uzmanlarının gerçekleştireceği isg denetimleri elektromanyetik alan konusunda da tamamlanmış olur. Elektromanyetik alan ölçümü için elektromanyetik radyasyon ölçümü, elektriksel alan ölçümü, manyetik alan ölçümü gibi ifadeler de kullanılır. Baz istasyonu, trafo, enerji nakil hattı, yüksek gerilim hattı emr ölçümünde Electrosense uzmandır.